Błystki obrotówki Aglia Pompon
Czerwony kolor wabi wiele ryb. Na pewno dobrze reagują nań klenie, okonie, jazie i jak się wydaje, również szczupaki. Także trocie i łososie, które podczas wędrówki na tarliska nie żerują, łatwiej zirytować i sprowokować do “odganiania” przynęty, kiedy na błystce jest mocno kolorowy akcent. Aglia Pompon, czyli standardowe Aglie z obfitym, czerwonym chwostem na kotwicy, to przynęty na wszystkie drapieżniki i paradrapieżniki. Można z nich korzystać zarówno w rzekach, jak i w wodach stojących, szczególnie wówczas, kiedy chce się prowadzić błystkę w pół wody czy bliżej powierzchni. Duży ozdobnik z tworzywa sztucznego zatrzymuje w swojej gęstej strukturze pęcherzyki powietrza, poza tym stawia w wodzie tak duży opór, że błystka wypychana jest w górę. Błystki obrotówki Mepps Aglia Pompon to znakomita przynęta do łowienia na szczytach podwodnych górek, nad łąkami rogatka, moczarki, wywłócznika czy rdestnicy oraz “przy trzcinkach”. Na duże Pompony warto połowić także w toni – wielkie, toniowe szczupaki potrafią wyjść do błystki prowadzonej niezbyt głęboko nawet z poziomu 10 m.
Aby poradzić sobie z zadaniami ekspansji, MEPPS opuścił Paryż i przeniósł swoją siedzibę w okolice Nicei. Na Francuskiej Riwierze otworzył nową fabrykę o powierzchni 3000 m2. Tam siedemdziesięciu zatrudnionych fachowców produkuje błystki obrotowe i wahadłowe, które są obecnie sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie. Kolejnych siedemdziesięciu zatrudnionych w USA produkuje (korzystając z oryginalnych francuskich części) przynęty MEPPS''a na potrzeby rynku amerykańskiego.
W skali całego świata, MEPPS jest jedynym producentem zajmującym się wyłącznie produkcją błystek obrotówej i wahadłówek; jedynym posiadaczem maszyn i urządzeń wyspecjalizowanych w produkcji elementów służących do montażu błystek, jedynym producentem wykonującym skrzydełka ze specjalnego, miedzianego stopu - są one charakterystyczne dla MEPPS''a i wykonywane na zlecenie firmy przez dwie wiodące na świecie odlewnie.
MEPPS jest wreszcie jedynym producentem współpracującym ze światowymi naukowymi centrami badawczymi w dziedzinie zachowania się ryb.