Odcienie przynęt są poglądowe i mogą odbiegać w wzornika w zależności od partii dostawy
Guma do verticala, jerkowania czy może dropshot? W przypadku FatBoy’a zaszufladkowanie przynęty nie jest możliwe. Łatwiej powiedzieć czym ta guma nie jest: na pewno nie służy do prostego zwijania w wolniejszym lub szybszym tempie. Wędkarzowi z inwencją odwdzięczy się podwójnie, wieloma braniami i pięknymi trofeami różnych gatunków ryb. Pomysł na tę przynętę narodził się w dyskusji na temat verticala. Uznaliśmy, że czas na stworzenie dużej gumy, która będzie naturalnie utrzymywała poziome ułożenie korpusu przy opuszczaniu i podnoszeniu a do tego przy każdym zatrzymaniu pięknie zafaluje szerokim ogonem typu „jaskółka”. Po kilku próbach i testach powstały Przynęty Fatboy Pro w rozmiarach 6, 7,5 i 9 cali (15, 19 i 22,5 cm), które szybko udowodniły swoją skuteczność na skandynawskich i holenderskich łowiskach. Warto też wspomnieć, że największy FatBoy okazał się doskonałym jerkbaitem, świetnie prezentującym się i prowokującym szczupaki na płytkiej wodzie. Uzbrojony w lekką główkę z dodatkową dozbrojką i prowadzony ostrymi szarpnięciami przy wysoko uniesionej szczytówce wędziska, wykonuje...
Guma do verticala, jerkowania czy może dropshot? W przypadku FatBoy’a zaszufladkowanie przynęty nie jest możliwe. Łatwiej powiedzieć czym ta guma nie jest: na pewno nie służy do prostego zwijania w wolniejszym lub szybszym tempie. Wędkarzowi z inwencją odwdzięczy się podwójnie, wieloma braniami i pięknymi trofeami różnych gatunków ryb. Pomysł na tę przynętę narodził się w dyskusji na temat verticala. Uznaliśmy, że czas na stworzenie dużej gumy, która będzie naturalnie utrzymywała poziome ułożenie korpusu przy opuszczaniu i podnoszeniu a do tego przy każdym zatrzymaniu pięknie zafaluje szerokim ogonem typu „jaskółka”. Po kilku próbach i testach powstały Przynęty Fatboy Pro w rozmiarach 6, 7,5 i 9 cali (15, 19 i 22,5 cm), które szybko udowodniły swoją skuteczność na skandynawskich i holenderskich łowiskach. Warto też wspomnieć, że największy FatBoy okazał się doskonałym jerkbaitem, świetnie prezentującym się i prowokującym szczupaki na płytkiej wodzie. Uzbrojony w lekką główkę z dodatkową dozbrojką i prowadzony ostrymi szarpnięciami przy wysoko uniesionej szczytówce wędziska, wykonuje nieregularne skoki do złudzenia przypominające zachowanie rybki, która uniknęła zjedzenia przez drapieżnika, ale została bardzo mocno poturbowana.Idąc za ciosem, latem 2017 roku wykonaliśmy pierwsze modele mniejszych przynęt o takim samym kształcie i proporcjach budowy, przeznaczone do metody dropshot. Uzbrojone pojedynczym haczykiem za pyszczek pracują pięknie przy każdym ruchu wędziska a do tego bardzo łatwo jest nimi łowić w miejscach zarośniętych,gdzie dzięki swojemu kształtowi unikają zaczepów. W tej metodzie ważne jest idealnie centralne wbicie haka, w przeciwnym wypadku guma może wpadać w ruch obrotowy i stawać się nieskuteczna.
Dragon
Sprzęt Dragon Fishing Equipment! Ogromna oferta wędzisk, gdzie trzeba zaznaczyć w szczególności wędki spinningowe Dragon, kołowrotków, akcesoriów i odzieży wędkarskiej. Kolejne grupy warte zauważenia są to główki jigowe Dragon oraz przynęty gumowe.
Team Dragon to grupa współpracujących z nami zapalonych wędkarzy, którzy od wielu lat testują nasz sprzęt na najbardziej wymagających łowiskach świata.
Wędkarze oczekują, że jakość oferowanego sprzętu będzie nadążać za ich rosnącymi umiejętnościami i ambicjami. Aby spełnić oczekiwania naszych Klientów, do produkcji kołowrotków wdrożyliśmy tzw. System Optymalizacji Jakości (ang. Quality Optimum System-QOS), polegający na stworzeniu zamkniętego łańcucha powiązań technologicznych, sterowanego na każdym etapie procesu wytwarzania – od wstępnego projektu po końcowy montaż. Ważnym elementem systemu jest wykorzystanie zoptymalizowanej konstrukcji z użyciem najwyższej klasy podzespołów i materiałów. Doskonałym przykładem jest np. łożysko – jeden z najważniejszych elementów decydujących o trwałości kołowrotka. Nie ilość, lecz przede wszystkim jakość zastosowanych łożysk wpływa na to, czy kołowrotek będzie służył przez wiele sezonów, czy też po kilkukrotnym użyciu wyląduje na śmietniku. Biorąc pod uwagę gabaryty oraz występujące podczas pracy obciążenia, najlepsze łożyska do kołowrotków wytwarzane są obecnie w Japonii, na Tajwanie i w Niemczech. Właśnie takie łożyska stosujemy w kołowrotkach Dragona! Dzięki temu nawet najtańsze modele spełniają wysokie standardy, pracują bezawaryjnie i nigdy nie zawodzą swoich właścicieli!